Lalka Barbie – syrenka

Dzieciństwo

Najpiękniejsze są lata dzieciństwa, kiedy możemy beztrosko bawić się i wykorzystywać naszą wyobraźnię do najróżniejszych celów.  Bawiąc się zabawkami dziecko rozwija się poznawczo, kreatywnie i może wyciągnąć z takiego zajęcia naprawdę bardzo dużo świetnej zabawy.  Błędem jest mówienie, że jeśli dziecko nie uczy się z książek, to nie przyswaja wiedzy. To właśnie nauka przez zabawę dla maluchów jest najlepszym sposobem na ich dobry rozwój.

Na rynku istnieje wiele ciekawych zabawek dla dzieci, od klocków, dzięki którym dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnię przestrzenną i kreatywność, po misie, kolorowanki, książeczki aż po lalki.  Lalki kojarzą się głównie z zabawkami dla dziewczynek, jednak zdarzają się również chłopcy, który przejawiają chęć zabawy nimi. Powinno się im na to pozwolić, gdyż nie jest to nic „nienormalnego”, a wręcz przeciwnie. Zabawa lalkami przez chłopców może przygotowywać ich do późniejszej roli społecznej, jaką prawdopodobnie będą wykonywać – do roli ojca.

Lalki jako narzędzie do przekazywania wiedzy

Lalki mogą służyć jako świetne narzędzie do przekazywania wiedzy przez rodziców. Na rynku istnieje ogrom rodzajów lalek – od niemowlaków, po miniaturowe i wszystkim dobrze znane – lalki Barbie. „Możesz być kim chcesz” – tak mówi jedno z haseł reklamowych Barbie, gdzie każde dziecko może dążyć do bycia tym, kim chciałoby zostać w przyszłości.
Mamy do dyspozycji wiele ciekawych postaci – od tych realnych, takich jak doktor, baletnica, po te bardziej fantastyczne – takie jak wróżka, księżniczka czy lalka Barbie syrenka.

Syrenka może być wykorzystywana do zabawy nie tylko „na suchym lądzie”, ale również w wodzie. Może to rozbudzić u dzieci zainteresowanie morskim światem, głębinami, nurkowaniem.

Rodzice mogą również opowiedzieć dzieciom legendy o syrence, porozmawiać o tym, w jaki sposób powinno się zachowywać podczas pobytu nad wodą czy jak bezpiecznie się bawić w wodzie. Dzieci często identyfikują się ze swoimi zabawkami, więc opiekunowie mogą pobawić się z nimi w odgrywanie scenek i „wybadać” czy dzieci rozumieją zasady bezpieczeństwa, które próbowało im się przekazać.

Lalka Barbie – syrenka, czyli podwodny świat w zasięgu ręki

W sklepach z zabawkami możemy znaleźć różne rodzaje lalek barbie jako syrenek.

Są to między innymi:

– Lalka Barbie – tajemnicza syrenka z delfinkiem z Magicznej wyspy (lalka potrafi przemienić się w syrenkę dzięki specjalnemu strojowi. Można to zrobić, pociągając za rękaw lalki, dodatkowo lalka może zmienić kolor pod wpływem ciepłej wody, a dołączony do zestawu delfin potrafi tryskać wodą).

– Lalka Barbie – tęczowa syrenka (poprzez przycisk na naszyjniku, lalka może uwolnić z siebie falę kolorów)

Ceny lalek Barbie – syrenek zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, a zabawa nimi będzie trwała długie godziny!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *