Dlaczego warto, aby dzieci malowały kolorowanki?

W dobie wielu bodźców, jakie otaczają dzieci ze wszystkich stron, trudno znaleźć im jakieś zajęcie, które pobudziłoby ich kreatywność. Wszechobecne tablety, laptopy i smartfony sprawiają, że wiele dzieci ma później problem z rysowaniem czy pisaniem. Dlatego bardzo istotne jest, aby dziecko w naturalny sposób mogło kształtować swoje umiejętności. Doskonale sprzyjają temu kolorowanki.

Jakie zalety mają kolorowanki?

Przede wszystkim zajmują czas dziecka i pozwalają odpocząć oczom od ekranu emitującego promieniowanie. Kolorowanki mogą być wstępem do nauki pisania, bowiem już uczą rękę podstawowych reguł. Dodatkowo dziecko będzie uczyć się skupiać uwagę na jednej czynności i być może zacznie samo gospodarować sobie czas. Postacie zawarte w kolorowankach mogą być dla dziecka niebywałą atrakcją. Warto postarać się, aby były to postacie ze znanych i lubianych bajek, wówczas dziecko bardzo chętnie przystąpi do nowej czynności. Wiele dzieci zna postacie z bajki My Little Pony, zatem można podsunąć im kolorowanki My little Pony. Z pewnością będzie to dla nich niebywała zabawa i radość!

Kolorowanki z My Little Pony

Ich ogromną zaletą jest fakt, że są zwykle wydawane jako nieduże książeczki. Można je zabrać ze sobą w każdą podróż, co zajmuje niewiele miejsca, a zapewni dziecku rozrywkę i możliwość zabawy z ulubionymi bohaterami. Kolorowanki My Little Pony pełne są kucyków temperamentnych, jak energiczna Pinkie Pie czy błyskawicznie poruszająca się Rainbow Dash. Każdy rysunek może być nową przygodą dla dziecka. Może tworzyć swoje własne historie, wymyślać je, ale też skupić się na odgadywaniu, co oznaczają dane rysunki. Zabawa z dobieraniem kolorów, wymyślaniem nowych stylizacji dla kucyków będzie ogromną radością. Dodatkowo, do książeczki dodawane są często barwne naklejki, które mogą urozmaicić rysunki dziecka bądź znaleźć się na ulubionym plecaku czy piórniku. Tym sposobem ulubieni bohaterowie będą zawsze z dzieckiem. Kolorowanki My Little Pony zdarzają się także w większych wydaniach, z grubszą okładką. To kolorowanki doskonale nadające się na deszczowe wieczory, gdy dziecko nie ma pomysłu na zajęcie dla siebie.

Kolorowanki My Little Pony pełne są postaci narysowanych przez fachowych rysowników. To istna wirtuozeria rysunku, która cieszy oko dziecka, jak i rodzica. Zabawa z dobieraniem odpowiednich barw, kredek będzie największą radością dla każdego dziecka. Rodzice doceniają kolorowanki, gdy dziecko uczy się skupiać uwagę na jednej czynności. To ogromna zaleta, która doskonale wpływa później na dziecko, gdy zaczyna chodzić do przedszkola czy do szkoły. Łatwiej jest mu wówczas skoncentrować się na lekcji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *