Strefa dziecka
"Dziecko, bawiąc się, doznaje po raz pierwszy w życiu radości twórcy i władcy" A. Kępiński
Strefa rodzica
strona główna / strefa rodzica / artykuły

artykuły

Rozdajemy Prezenty!

04.12.11

I u nas zagościł Mikołaj, który zostawił dla Was i waszych dzieci prezenty!
Konta na Wesołym Statku za darmo na cały rok!

Zapraszamy do zabawy!

Zwierzak w domu

01.12.11

Jak wiadomo dzieci uwielbiają zwierzęta i często proszą swych rodziców o to, by kupili im pieska, kotka czy chomika. Zwykle jednak maluchy nie zdają sobie sprawy z tego, jak wymagająca jest opieka nad czworonożnym pupilem. Jest to powód, dla którego większość rodziców nie zgadza się na zakup zwierzaka. Zwykle boją się oni, że cała odpowiedzialność spadnie na nich i to oni będą musieli go karmić, wyprowadzać na spacer i zabawiać. Warto jednak ten temat dogłębnie przeanalizować, ponieważ zdaniem psychologów posiadanie zwierzaka wpływa bardzo korzystnie na rozwój  dzieci.

Zabawy zręcznościowe dla dziecka

01.12.11

Wspomaganie rozwoju fizycznego jest niezwykle ważne u dzieci. Pomagają nam w tym zabawy zręcznościowe, dzięki którym nasza pociecha będzie się bawiła i rozwijała równocześnie. Oto jakie zabawy nadają się  do tego najlepiej:

Nagradzanie i karanie malucha

01.12.11

Kwestia nagradzania dziecka za poprawne zachowanie i karania za złe jest od lat poddawana burzliwej dyskusji. Oczywiście nagradzanie jest o wiele bardziej pożyteczne, pod warunkiem, że jest stosowane umiejętnie. Mimo wszystko dyscyplina w stosunku do niegrzecznego dziecka również jest potrzebna. Jak zatem umiejętnie nagradzać oraz karać malucha?

Zalety czytania bajek

01.12.11

Korzyści czytania dziecku bajek na dobranoc są niezaprzeczalne. I nie chodzi tu tylko o możliwość szybszego uśpienia malucha. Zalet jest o wiele więcej. Wydawcy bajek dla dzieci wiedzą o tym doskonale, dlatego też od pewnego czasu na rynku wydawniczym pojawia seria książeczek „Poczytaj mi mamo”. Oto jakie zalety niesie za sobą czytanie dziecku na dobranoc.

Jak poradzić sobie z zazdrością dziecka

30.11.11

Częstym problemem rodziców dzieci przedszkolnych jest zazdrość. Najczęściej ujawnia się ona, gdy w domu pojawia się nowy potomek, wówczas czas poświęcany jednemu maluchowi musi zostać podzielony na dwójkę dzieci. Te starsze często tego nie rozumieją, ponieważ są przyzwyczajone, że do tej pory miały rodziców na wyłączność. Jak zatem poradzić sobie z zazdrością?

Jak poradzić sobie z niejadkiem

30.11.11

Wielu rodziców narzeka na problem braku apetytu u swoich dzieci. Zwykle albo dziecko w ogóle nie chce jeść, albo wybrzydza i domaga się zmiany jadłospisu. Jest to problem bardzo powszechny i nie zawsze dotyczy autentycznej niechęci do jedzenia. Często dziecko odmawiając zjedzenia posiłku, demonstruje rodzicom swoją wyższość lub buntuje się i robi im na złość, za to, że nie dostało to, czego chciało. Jak zatem poradzić sobie z  kilkuletnim niejadkiem?

Jak nauczyć dziecko porządku

30.11.11

Dzieci uczą się wszystkiego od swego otoczenia. Kilkuletni maluch dopiero zdobywa wiedzę jak postępować w życiu. Wielu rodziców często narzeka na to, że ich dzieci nie potrafią po sobie sprzątać. Aby pociechy to robiły, trzeba je po prostu tego nauczyć. Pierwsze lekcje mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów, jednak cierpliwość i konsekwencja na pewno się opłacą.

Jak mądrze kupować dziecku prezenty

30.11.11

Lata przedszkolne, to okres, w którym małe dzieci są zasypywane masą prezentów. Czasem są to drobiazgi, a często zabawki, które dużo kosztują. Obecnie półki w sklepach z zabawkami aż uginają się od coraz to nowszych gadżetów dla najmłodszych. Niestety wielu rodziców często ulega namowom dzieci lub własnym chęciom zakupu nowego drobiazgu. Zupełnie niepotrzebnie. Prezenty dla malucha należy wybierać z głową.

Jak być dla dziecka autorytetem

30.11.11

Każde dziecko podstawy dobrego wychowania wynosi z domu. Pierwszymi nauczycielami malucha są bowiem rodzice. To oni mówią pociechom co jest dobre, a co złe oraz jak należy postępować w konkretnych sytuacjach. Maluch czasem podświadomie powtarza schematy postępowania podpatrzone u swych rodziców. Warto zatem być dla dziecka wzorem i autorytetem.

1 2 3 >