Strefa dziecka
"Dziecko, bawiąc się, doznaje po raz pierwszy w życiu radości twórcy i władcy" A. Kępiński
Strefa rodzica
strona główna / strefa dziecka / scenariusz na dziś / Zajęcia ruchowe / Bitwa na śnieżynki

Bitwa na śnieżynki

ruchowe ocena: 0 komentarze: 0 trudność:

Za oknami zimno, szaro buro, a nas rozpiera energia.... Takiej okazji nie można przegapić! Czas na bitwę śnieżną, oj będzie się działo!!

potrzebne: gazety, szalik
przeczytaj opis »

Przed rozpoczęciem „bitwy” przygotujmy śnieżynki: zgniatamy strony starych gazet w kulki. Długim szalikiem dzielimy pokój na połowy - dwa królestwa (jedno rodzica, drugie dziecka). Dzielimy przygotowane wcześniej kule śniegowe po równo - możemy poćwiczyć przeliczanie, porównywanie wielkości, operowanie pojęciami „mniej-więcej”) i tak zaopatrzone „obozy” mogą rozpocząć bitwę śnieżną! Przerzucamy na stronę przeciwnika swoje śnieżynki, a wygra osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich śniegowych kul i „zasypie” przeciwne królestwo śnieżkami. Powodzenia!
Pamiętaj:
  • Zgniatanie gazetowych kulek jest bardzo ważnym elementem tej zabawy. Wbrew pozorom jest to ciężka praca małych rączek, podczas której wzmacniają się mięśnie palców, uwrażliwia się dotyk poprzez doświadczenie innej faktury.
  • Nie przejmujmy się bałaganem w pokoju i porozrzucanymi wszędzie gazetowymi kulami. Łatwo je posprzątamy, natomiast rozładowanie emocji i radość z zabawy są bezcenne.


Po co to robimy?
oceń artykuł: oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

Komentarze (0)

Nasi eksperci

Natalia Lisiecka

To co najbardziej cenię w zajęciach plastycznych to sam proces twórczy, kiedy widzę uśmiech na twarzy i zaciekawianie.

Bożena Strzymińska

Wspólnie z dziećmi udaje mi się podrożować na codzień po niesamowitej krainie wyobraźni i świecie zmysłów. 

 

Beata Męcińska

z wykształcenia pedagog-terapeuta, na codzień mama

Masz pytanie?

Jesteśmy po to, aby wspierać Was w codziennym rozwoju małego człowieka. Wiemy, że za każdym pytaniem kryją się rozterki opiekuna, dlatego możesz liczyć na naszą pomoc.
zadaj pytanie