Strefa dziecka
"Dziecko, bawiąc się, doznaje po raz pierwszy w życiu radości twórcy i władcy" A. Kępiński
Strefa rodzica
strona główna / strefa dziecka / czytelnia dziecka

czytelnia dziecka

Pierwsza podróż

24.09.11

W dzikiej dżungli zaczął się jak zwykle ten sam, nudny i leniwy dzień.  Hipopotam Tadzio powolnie taplał się w swoich bagnach, siostry żyrafy przemierzały las w poszukiwaniu pożywienia, a małpy jak co dzień stroiły sobie żarty.

Tadzio choruje

15.11.11

Nastał piękny, słoneczny dzień. Lew Stanisław był dziś w wyjątkowo dobrym humorze.
- Dzisiejsza pogoda jest moją ulubioną. Bardzo lubię takie dni jak dziś. - odrzekł Lew uśmiechając się do Papugi Ani, która siedziała na jego ramieniu.
- To prawda, każdy z nas lubi słoneczko. Pobudza do życia i sprawia, że można częściej wychodzić na zewnątrz. - Papuga Ania rozglądała się po wyspie mając nadzieję, że ujrzy coś ciekawego.

Nagle z morza wyłonił się Hipopotam Tadzio, który nie wyglądał najlepiej i po chwili dodał:
- Źle się czuję. To pewnie przez tą wczorajszą wyprawę i moje samotne pływanie do wyspy.

Piracki statek

23.11.11

Nastał kolejny, ciepły dzień. Papuga Ania wraz z żyrafami sprzątała po wczorajszym ognisku, hipopotam nadal leżał pod kocem, który przyniósł mu Lew Stanisław, a wielbłąd Gustaw odpoczywał pod drzewem wraz ze swoimi rodzicami i dyskutował o bezpieczeństwie.

-Bezpieczeństwo, syneczku, jest najważniejsze, dlatego nie rozmawiaj z nieznajomymi jeśli rodziców nie ma koło ciebie.- rzekła mama wielbłąda Gustawa.
-Ale ja przecież zawsze staram się uważać i dbam nie tylko o siebie, ale także troszczę się o moich przyjaciół. - odrzekł wielbłąd Gustaw próbując się usprawiedliwić.

Piękno serca

02.11.11

Jak to zwykle w bajkach bywa dobro wygrywa a zło przegrywa. Taka historia zdarzyła się w Magicznym Zakątku – miasteczku na czarodziejskiej wyspie na samym krańcu świata. Życie w miasteczku toczyło się spokojnie.  Żyło w nim wiele rodzina a jedną z nich była rodzina Urokliwych. Byli to mama, tata i trzy córki: Jagoda, Lilia i Róża.  Każda z córek była niesamowicie piękna i czarująca. Żaden z kawalerów nie potrafił przejść obok nich obojętnie. Pani Urokliwa postanowiła, że jej córki nie wyjdą za mąż za zwykłego mieszkańca Magicznego Zakątka. Uważała, że tak piękne dziewczęta mogą wyjść za mąż jedynie za przystojnego królewicza albo bogatego mieszczanina. Dlatego dziewczęta  odrzucały zaloty  innych mężczyzn. Czekały, aż przyjedzie królewicz i poprosi o rękę jedną z nich.

Konkurs na królewnę

28.10.11

Jak to zwykle w bajkach bywa świat pełen jest cudownych krain. Jedną z nich była właśnie Bajlandia – urocza mała kraina, gdzie rządy sprawował sędziwy już król Julian i królowa Julia. Mieli oni tylko jednego syna – królewicza Juliusza. Król i królowa z racji swojego wieku zaczęli martwić się o to kto odziedziczy tron. Dla wszystkich mieszkańców wiadome było, że następcą  tronu zostanie Juliusz, jednak by tak się stało królewicz musiał znaleźć sobie żonę. Kawaler bowiem nie mógł zostać prawowitym królem. W kolejce do królewskiego tronu czekał również kuzyn królewskiej pary – znienawidzony przez wszystkich Królewicz Tobiasz. Był on znany  ze swojego złego charakteru, dlatego wszyscy mieszkańcy modlili się o to, by nie został ich przywódcą.

Bajki na dziś
Scenariusze na dziś

Zajęcia plastyczne

Zajęcia ruchowe